Müşteri Temsilcisi: 0 (442) 235 85 60

Tur :

Gurup Rezervasyonu

2 GECE KONAKLAMALI TRENLE ERZURUM KARS TURU

Palandöken Dağı’nın eteğinde gizli Doğu Anadolu’nun serhat şehri Erzurum ve mistik bir tren yolculuğuyla beyazın en çok yakıştığı şehirlerden Kars’ı içinde barındıran tur programlarımızla sizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.

Tur Programı

DOĞU EKSPRESİ İLE 2 GECE KONAKLAMALI ERZURUM-KARS TURU

1.GÜN: ERZURUM-KARS

Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. Dadaşlar diyarında gezimize ilk olarak Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtlarından Çifte Minareli Medrese’de başlatıyoruz . 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karma karışık siyasi ortamda yapılan süslemeleriyle bu eşsiz mekânı gezip, Çifte Minareli Medrese ile tüm Anadolu’nun en heybetli yapılarından birini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Ardından Üç Kümbetler’e doğru hareket ediyoruz .Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri olan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser olan Erzurum Ulu Camii’yi ziyaret edeceğiz. Dadaşlar diyarının güvenliğini sağlayan Erzurum Kalesini’de ziyaret ettikten sonra sonra öğle yemeği için Erzurum’un vazgeçilmez damağı olan meşhur cağ kebabı ve kadayıf dolmasını yemek için restorantımıza doğru hareket ediyoruz. Yemek sonrası aracımızla Kars’a hareket ediyoruz. Kars gezimizde ilk durağımız , Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile cami’ye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesine (Kümbet Camii) geçiyoruz . Dış cephesinde yer alan 12 Havari sembolüyle bilinen ve dönem dönem kilise ya da cami olarak kullanılmış bin yıllık bir başyapıtı görüp fotoğraflama imkanı bulduktan sonra Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. Tüm şehrin ayaklarınızın altında görülebildiği bu noktada Kars şehrinin manzarasına karşı içeceğimiz çaylarla içimizi ısıtıp, konaklama ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.                                                                                                      Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

2.GÜN:KARS ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ

Sabah kahvaltı sonrası Kars gezimizin ilk gününe başlıyoruz.İlk durağımız Unesco Dünya Miras listesine eklenen 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri... Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumundadır.

Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Cami’nin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli Kilise, Resimli Kilise,Büyük Katedral (Fethiye Camii),Surlar, Aslanlı Kapı, Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabeleri’ndeki gezimizi sonlandırıyor ve kış aylarında buz tutması ile bilinen ve üzerinde atlı kızak turları yapılabilen Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Çıldır Gölü’nde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölü’nün üzerinde kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil.Otelde Açık Büfe Şeklinde.                                                                                                                                Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.                                                                                              Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)


3.GÜN: DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra saat 08.00’de Kars Tren Garı’ndan Erzurum’a gitmek üzere Doğu Ekspres ile hareket ediyoruz.Beyaz rüya içerisinde bir yolculuk sonrası Erzurum’a varıyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra Erzurum Kongre Milli Mücadele Müzesi’ni gezip sonrasında 19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla yapılan Aziziye Tabyalarını ve gövdesini Rus askerine karşı siper eden Nenehatun kabrini ziyaret edip fotoğraflarımızı çekiyoruz . Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’ı (Rüstem Paşa Kervansarayı) ziyaret edip alışverişimizi tamamlıyoruz.Sonrasında Anadolu'daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi ‘ni ziyaret ettikten sonra gezimizi sonlandırıyoruz.Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT: ANKARA,İZMİR VE İSTANBUL İLLERİNDEN TURLARIMIZA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZİN İHTİYAÇ DOĞRULTUSUNDA EKSTRA TALEPLERİ (UÇAK BİLETLERİ VE PROGRAM HARİCİ KONAKLAMA) TARAFIMIZCA ÇÖZÜMLENEBİLİR.                                              TREN SAATLERİNDE GECİKME YAŞANABİLİR.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil.Otelde Açık Büfe Şeklinde.                                                                                                                              Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
✔Lüx Turizm Paket Araçlarla Ulaşım                                                                                                                                                                                    ✔Kars Erzurum Arası Trenle Ulaşım
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Seyahat Sigortası(1618 Sayılı Kanuna Göre)
✔Acenta Refakati 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✔Tüm Öğle Yemekleri
✔Tüm Müze Ve Ören Yeri Milli Park Giriş Ücretleri
✔Çıldır Gölü Atlı Kızak Turları vb Aktiveler                                                                                                                                                                              ✔Tüm Özel Harcamalar                                                                                                                          

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kulanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.

Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

Tur Tarihleri

Gİdİş Tarİhİ Dönüş Tarİhİ Fİyat Kapasİte Seç

Fotoğraf Galeri

Tur Video