Müşteri Temsilcisi: 0 (442) 235 85 60

Tur :

Gurup Rezervasyonu

GÜNÜBİRLİK DOĞUBAYAZIT TURU

Doğubayazıt, muhteşem İshakpaşa Sarayı, renkli pasajları ve eski kültürüyle ülkemizin görülmeye değer eşssiz köşelerinden biri...

 

Tur Programı

GÜNÜBİRLİK DOĞUBAYAZIT TURU

Tur Hareket Saati: 05.00

Tur Bitiş Saati: 23.00

TUR PROGRAMI

Sabah saat 06.00’da ofisimizin önünde toparlanıp Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası sabah kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. Tarih boyunca önemli görevler üstlenen sarp bir kayalık üzerinde kurulmuş olan ve günümüzde harabe durumunda olan Urartu Kalesi’ni gözlemliyoruz. Ardından Eski Doğubayazıt’ ın hemen altında adeta bir vaha görünümünde olan Keşiş Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. 16. Yüzyılda ortaya çıktığı sanılan ve asırlarca Anadolu’da dilden dile anlatılan, “Kerem ile Aslı” hikâyesinin bu bahçede geçtiği söylenir. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası İshakpaşa Sarayı’na hareket ediyoruz. İshak Paşa Sarayı, saraydan öte bir külliyedir. İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsüdür. Doğubeyazıt İlçesi'nin 5 km. doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan Saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısıdır. Burada rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip gezimizi tamamlıyoruz.

Ardından Ahmed-i Hani Türbesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Beyazıt Eski Camii’ye doğru yol alıyoruz. Beyazıt Eski Camii, Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde, Doğubeyazıt’ın doğusunda, Doğubeyazıt Kalesinin güney eteğinde yer almaktadır.Ağrı'nın en eski camiidir. Buradaki gezimizi tamamlayıp Doğubayazıt merkeze hareket ediyoruz.İlçenin bin bir renkli pasajları Doğu Anadolu’nun renk ve ses ambarları gibi. İran, Azerbaycan, Ortadoğu ve Kafkasya başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanından gelen ürünler burada uygun fiyatlarla satılıyor. Hint işi ahşaptan Rus yapımı nostaljik gramofona kadar ne ararsanız bulabileceğiniz çarşılarda vereceğimiz serbest zaman sonrası  Doğubayazıt programımızı sonlandırıyor ve Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Araç İçinde Sandviç Meyve Suyu Şeklinde Tur Ücretine Dahil                                                                                                                Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔Sabah Kahvaltısı (Araç İçinde Sandviç Meyve Suyu)                                                                                                                                                ✔Lüx Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Seyahat Sigortası(1618 Sayılı Kanuna Göre)
✔Acenta Refakati
✔Cemre Tur Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR HİZMETLER
✔Öğle Yemeği
✔Tüm Müze Ve Ören Yeri Milli Park Giriş Ücretleri                                                                                          

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kulanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

 

Tur Tarihleri

Gİdİş Tarİhİ Dönüş Tarİhİ Fİyat Kapasİte Seç

Fotoğraf Galeri

Tur Video