Müşteri Temsilcisi: 0 (442) 235 85 60

Tur :

Gurup Rezervasyonu

3 GECE KONAKLAMALI OTOBÜSLÜ GAP RÜYASI TURU

Medeniyetlerin beşiği Mezopotamya’yı Cemre Tur farkıyla keşfetmeye hazırmısınız? Renkli kültürü ve lezzetli mutfağıyla Gaziantep ve Hatay, karagülün diyarı batık kent Halfeti, eşsiz maneviyatıyla peygamberler şehri Şanlıurfa, güneşin en güzel doğduğu ve yine en güzel battığı yer Nemrut Dağı,binlerce yıllık kültürün beşiği Mardin sonsuz misafirperverliğiyle ülkemizin bu güzide şehirleri siz kıymetli misafirlerini bekliyor.

Tur Programı

3 GECE KONAKLAMALI GAP RÜYASI TURU

HATAY-GAZİANTEP-HALFETİ-NEMRUT DAĞI-ŞANLIURFA-HARRAN-GÖBEKLİTEPE-MARDİN

Tur Hareket Saati: 21.00

Tur Bitiş Saati: 01.00

1.GÜN: Gezimizin ilk günü saat 21.00’da ofisimizin önünden Hatay’a hareket ediyoruz.

2.GÜN: HATAY-GAZİANTEP

Sabah saat 7 civarı Hatay’a varıyoruz. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra gezimizin ilk gününe başlıyoruz.İlk durağımız Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii...Efsanevi hikayesini ve tarihini rehberimizden dinleyip ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra gezimizin bir diğer noktası Saint Pierre Kilisesi’ne hareket ediyoruz. Dünya’nın ilk mağara kilisesi olma konumundadır.Hristiyanlığın ilk kiliselerinden olan St. Pierre (Aziz Petrus) Kilisesi 1963 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yeri olarak ilan edilmiştir.Buradaki gezimizi tamamlayıp Hatay’ın doğa harikası Harbiye Şelalerine doğru hareket ediyoruz.Rehberimizden Daphne ve Apollo’nun hikayelerini dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra bir diğer gezi noktamız olan Titus Tünellerine geçiyoruz. Doğal bir yarık durumunda olan ve daha sonra insan eliyle tamamlanan tünel, 1380 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğindedir.Türkiye’de sadece burada defne yağı çıkartılıp sabun imal edilmektedir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta 100 metre kadar uzaklıkta bulunan Beşikli Mağara, kaya mezarlarının en geniş ve en ünlülerindendir. Rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Hatay gezimizi burada noktalayıp aracımızla konaklama ve akşam yemeği için Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Hatay Şehir Merkezi (Ekstra)

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

Konaklama : Gaziantep

3.GÜN: GAZİANTEP-HALFETİ-NEMRUT DAĞI

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. Antep gezimize Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği,ayrıca Dünya'ca ünlü Çingene Kız Mozaiğinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Ardından Antep Kalesi,Bakırcılar Çarşısı,Baklavacılar,Elmacı Pazarı,Yemeniciler,Sedefçiler çarşılarını geziyoruz.Ardından aracımıza geçip Türkiye’de siyah gülün doğal olarak tek yetiştiği yer olan ve kesme taştan yapılmış olan evleriyle meşhur, büyük bir bölümü Birecik Baraj Gölü suları altında kalmış olan Halfeti’ye ulaşıyoruz.Öğle yemeği sonrası bizim için hazırlanmış olan teknemize geçerek gezimize başlıyoruz. Sırasıyla Rum Kale,Kralın Kızı Mağarası,eski Rum mezarları,Kamışlı Köyü ve batık kent Savaşan Köyünü gözlemliyoruz.Tekne gezimiz sonrası aracımıza geçip güneşin batışını izlemek üzere Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Belirli bir yere kadar minibüslerimiz ile geldikten sonra geriye kalan mesafeyi yaya olarak kat ederek Doğu Terası’nda Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleride görerek tekrar minibüslerimiz ile Kartal Yuvası’nı andıran Kommagene Krallığı’nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti’ne varıyoruz. Anadolu’nun en büyük kaya yazıtlarından birisini de girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesi ( Antiochos-Heracles ) ’ni görerek ayrılıyoruz. Yolculuğumuza Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek devam ediyoruz. Ardından Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüs’üne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört stenli gördükten sonra güneşin batışını İzleyip araçlarımıza binip konaklama ve akşam yemeğimizi almak üzere Adıyaman’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Tur Ücretine Dahil(Otelde alınacaktır.)

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

Konaklama : Adıyaman

4.GÜN:ŞANLIURFA-HARRAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İpek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz.Burada Harran şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliği taşıyan Camii El Firdevs(Cennet Cami),avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi),İç Kale,Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ve Yahya Hayat el-Harrânî Hz.Türbesini ziyaret ediyoruz.Sonrasında aracımıza binip Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Eyüp Peygamber Makamı(Çile Mağarası).Burayı rehberimizden dinleyip ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra şifalı suyumuzu yudumlayıp Urfa sınırları içerisinde kalan 14 Peygamber kabrinden en önemlisi olan Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı, Hz. İbrahim makamını,Ayn-ı Zeliha Gölünü ve Balıklı Göl’ü ziyaret ettikten sonra Kapalı Çarşı içerisinde serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz halen faal durumda olan meşhur Gümrük Hanında kahvelerini yudumlayabilir,dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler .Şanlıurfa gezi programımızı bitirdikten sonra dileyen misafirlerimize yöreye özgü sıra gecesine katılmak üzere mekanımıza geçiyoruz. Sonrasında konaklama ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Tur Ücretine Dahil (Otelde alınacaktır.)

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

Konaklama : Şanlıurfa

5.GÜN:GÖBEKLİTEPE-MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızla inşası M.Ö 10000 Yıllarına dayanan Dünya’nın bilinen ilk ve en büyük tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz.Buradaki gezimizi bitirdikten sonra dinlerin ve dillerin şehri Mezopotamya’nın göz bebeği Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz.Öğle yemeği sonrası gezimize Mardin eski şehir meydanında aracımızdan inerek yaya olarak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (Eski Askeriye) Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kasımiye Medresesi’ne hareket. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve yapımı 5. yüzyıldan başlayarak bugünkü haline 18. yüzyılda kavuşan Deyrulzafaran Manastırı gezimizi tamamlıyoruz.Ardından alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Erzurum’a doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Tur Ücretine Dahil (Otelde alınacaktır.)

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği : İsteğe Bağlı Ekstra Olarak Alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
✔Lüx Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Seyahat Sigortası(1618 Sayılı Kanuna Göre)
✔Acenta Refakati 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✔1.Gün Sabah Kahvaltısı
✔Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği
✔Tüm Müze Ve Ören Yeri Milli Park Giriş Ücretleri                                                                                                                                                                ✔ Sıra Gecesi                                                                                                                                                                                                                                ✔ Nemrut Dağı Ulaşım Bedeli                                                                                                                                                                                                    ✔Tekne Turu                                                                                                                                                                                                                                    ✔Tüm Özel Harcamalar                                                                                                                          

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kulanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 3 veya 4 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. 2 kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 3 ayrı otel için kişi başı 60 TL fark ödemesi gerekir.Ayrıca tek kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 3 ayrı otel için 250 TL fark ödemesi gerekmektedir.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.

Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.


YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

Tur Tarihleri

Gİdİş Tarİhİ Dönüş Tarİhİ Fİyat Kapasİte Seç
12.05.2021 17.05.2021 1.200 TL ERKEN REZERVASYONLARA %10 İNDİRİM!!!

Fotoğraf Galeri

Tur Video