Müşteri Temsilcisi: 444 06 43

Tur :

Gurup Rezervasyonu

GÜNÜBİRLİK DİYARBAKIR-MARDİN TURU

Medeniyetlerin beşiği Mezopotamya’yı Cemre Tur farkıyla keşfetmeye hazırmısınız? 

Tur Programı

GÜNÜBİRLİK DİYARBAKIR-MARDİN TURU

Diyarbakır – Mardin

Tur Hareket Saati: 23.59

Tur Bitiş Saati: 02.00

 

1.GÜN: Gezimizin ilk günü gece saat 24.00’de ofisimizin önünden Diyarbakır’a hareketle başlıyor. Sabah Diyarbakır'a vardığımızda  kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Ulu Camii... Bir yapı düşünün ki tarihi boyunca sadece bir konuda hizmet verecek. O da; ibadet… Evet Roma döneminden kalma bu yapı Hz.Ömer döneminde 639 yılında Diyarbakır’a egemen olan Müslüman Araplar tarafından şehrin merkezindeki en büyük mabed olan Martoma Kilisesi’nin camiye çevrilmesiyle oluşmuştur. 751 yılına tarihlenen ünlü Şam Emeviye Cami'nin Anadolu'ya yansıması olarak yorumlanan Diyarbakır Ulu Camii, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilmektedir. Rehberimizden anlatımları dinleyip ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Akkoyunlu Kasım Han tarafından yaptırılan Şeyh Mutahhar Camii ve mimari yapısı ile eşi benzeri olmayan Dört Ayaklı Minare ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır çarşılarında kısa bir gezinti sonrası Dünya’nın Çin Seddi’nden sonraki en uzun surları olması ile bilinen Diyarbakır Surları’na ulaşıyoruz. Diyarbakır Surları,5.700 metre uzunluğunda,10-12 metre yüksekliğinde, 3-5 metre,82 adet burcu,4 yöne açılan ana kapıları bulunmaktadır. M.Ö. 349 yılında Bizans İmparatoru Costantinus tarafından yenilenen surların yapılış tarihi tam olarak bilinmemektedir. Surların tarihini rehberimizden dinleyip meşhur Hevsel Bahçeleri’ni gözlemledikten sonra Diyarbakır On Gözlü Köprü’ye hareket ve burada vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası dinlerin ve dillerin şehri Mezopotamya’nın göz bebeği Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz. Gezimize Mardin eski şehir meydanında aracımızdan inerek yaya olarak başlıyoruz. Panoramik olarak yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binasını ziyaret ediyoruz. Ardından Kasımiye Medresesi’ne hareket. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve yapımı 5. yüzyıldan başlayarak bugünkü haline 18. yüzyılda kavuşan Deyrulzafaran Manastırı gezimizi tamamlıyoruz.Ardından alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Erzurum’a doğru hareket ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔Lüx Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔ Rehberlik Hizmeti
✔Seyahat Sigortası(1618 Sayılı Kanuna Göre)
✔Acenta Refakati 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✔Sabah Kahvaltısı
✔Öğle Yemeği
✔Akşam Yemeği
✔Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri                                                                                                             
✔Tüm Özel Harcamalar

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir veya tur iptalini gerçekleştirebilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

Tur Tarihleri

Gİdİş Tarİhİ Dönüş Tarİhİ Fİyat Kapasİte Seç
03.12.2023 03.12.2023 700 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.
30.12.2023 30.12.2023 700 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...
09.12.2023 09.12.2023 700 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...
17.12.2023 17.12.2023 700 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...
23.12.2023 23.12.2023 700 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...

Fotoğraf Galeri

Tur Video